wtorek, 6 listopada 2012

Co można znaleźć na blogspot?

Oprócz tego, że Blogspot oferuje możliwość publikowania postów, dodawania i moderowania komentarzy, odpowiedzi na nie i wybór czytelników bloga, oferuje też inne ciekawe rzeczy. Aby je poznać należy w panelu sterowania wejść w pierwszą zakładkę, czyli Przegląd. Pojawi się nam liczba wyświetleń stron wraz z informacją o głównych źródłach ruchu sieciowego.

Jeżeli chcemy poznać statystykę bloga dokładniej, należy wejść właśnie w zakładkę Statystyka. Pokaże się wykres obrazujący zmiany wyświetleń stron w czasie, który możemy dowolnie wybrać. Możemy zobaczyć wyświetlenia bloga z dnia, tygodnia, czy miesiąca, a nawet chwili obecnej. Zobaczymy, jakie posty były najbardziej popularne, a jakie najmniej i skąd najczęściej ludzie odwiedzają nasz blog. Blogspot oferuje tu również możliwość podglądu skąd pochodzą ludzie, którzy odwiedzają nasz blog na Blogspot. Dzięki temu można lepiej poznać czytelników i przekonać się, czy blog jest popularny.


Odbiorcy są podzieleni na kraje, ale Blogspot pokazuje również liczbę wyświetleń stron według przeglądarek internetowych i systemów operacyjnych. W zakładce Źródła ruchu sieciowego możemy znaleźć również słowa kluczowe, których używali ludzie, by odnaleźć w sieci nasz blog na Blogspot. Jest to najciekawsza lektura i może naprawdę zaskoczyć. Również tu możemy wybrać przedziały czasowe.

Aby zwiększyć możliwości Bloggera można się przełączyć na Google+ i tą opcję również znajdziemy w panelu sterowania. Dzięki temu możemy sami udostępniać blog w Google+, ale również ułatwić udostępnianie treści czytelnikom. Po włączeniu tej usługi można sprawdzić również, kto dał +1-kę postom, które zostały opublikowane. Dzięki tej funkcji to już nie tylko blog, Blogspot oferuje coś więcej. Pozwala dać się poznać dzięki zdjęciu profilowemu i opisowi, pozwala utrzymać kontakt ze znajomymi i udostępniać im te treści, które się wybierze. Do tego celu służą kręgi. Istnieją podstawowe, proponowane przez Google+, ale można stworzyć własne.
Oferując nam miejsce na blog, Blogspot oferuje też dostęp do Google+, który sprawi, że nasz blog może stać się jeszcze bardziej popularny i zerkanie na statystyki okaże się prawdziwą przyjemnością.
-->

Pożyczki gotówkowe

7 komentarzy:

 1. Mam pytanko, dlaczego jak wpisuje nazwe swojego bloga w wyszukiwarke google to nie wyswietla sie link do mojego bloga?? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby strona była widoczna w Google musi zostać najpierw przez google zaindeksowana (można to sprawdzić wpisując w wyszukiwarce site:adrestwojejstrony.pl).
   Więcej o indeksowaniu można przeczytać http://przemekbednarz.pl/2-skuteczne-sposoby-jak-szybko-zaindeksowac-strone-w-google/

   Usuń
 2. no właśnie dobre pytanie ! mój blog w ogóle nie wyświetla się w googlach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Samo postawienie bloga nie gwarantuje pozycji w google:-)
  Aby blog był widoczny w Google należy go wypozycjonować. Warto pomyśleć o dodaniu bloga do wartościowych katalogów oraz serwisów typu presell pages. Potrzebny jest też czas, aby blog mógł wskoczyć na widoczne pozycje w Google.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie co do komentarzy, jeśli ustawię sobie domenę niestandardową to czy osoby przeglądające bloga będą mogły wstawiać komentarze z poziomu facebooka? W tej chwili na domenie .blogspot.com nikt nie może wstawić mi komentarza z facebooka. Pozrdawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co wiem to niestety nie ma możliwości korzystania z komentarzy z facebooka. Musiałabyś jakiś inny skrypt sobie wrzucić.

  OdpowiedzUsuń